Lakované kabelky a kabelky z umělé kůže, ekologické kůže

Tyto kabelky mají díky umělému materiálu nenáročnou údržbu. Stačí je čas od času přetřít navlhčeným hadříkem s malým množstvím saponátu či mýdla. Na odstranění škrábanců a obnovy živosti a barevnosti kabelek doporučujeme W5 - Sprej Classic, který obsahuje velmi šetrné, avšak účinné čistící složky a zároveň jednu důležitou složku, což je karnaubský vosk, který je přísadou těch nejkvalitnějších leštících přípravků na trhu. Karnaubský vosk má velmi silnou schopnost přilnutí k povrchu, stejně tak odolnost, proto v žádném případě na povrchu kabelky nevzniká mastný film, který by se následně přenášel na vaše oblečení, či mastil ruce!

Látkové tašky a kabelky

Ač by se zdálo, že látkové tašky patří mezi ty s nejsnadnější údržbou, opak je pravdou. V žádném případě kabelky sami neperte, nečistěte a doporučujeme se vždy obrátit na odborný servis. Látkové kabelky, zejména ty s podšívkou, jsou ve většině případů ušité z nepředepraných látek s vysokou srážlivostí. Po vyprání by mohly ztratit svůj tvar, tuhost materiálu, barevnost. Pokud se již rozhodnete přes naše nedoporučení zariskovat a látkovou tašku vyprat, nepoužívejte agresivní prací prášky, ale spíše mýdla. V žádném případě nepoužívejte aviváž!


Naše doporučení:

- nečistoty nechte odborně odstranit co nejdříve, aby jejich působení na materiál bylo co nejkratší

- kabelky se nesmí promočit

- kabelky neperte a čistěte pouze vlhkou houbičkou

- kabelky nepřetěžujte

- v případě promoknutí v dešti nechte kabelku volně uschnout v otevřeném prostoru, v žádném případě ji nedávejte k topení či dokonce na topení!